TAŃCE MIEJSKIE Z PIERWSZEJ POŁOWY XX w.

Na naszych warsztatach pojawią się stare szlagiery radiowe i kinowe oraz melodie z
podwórek i miejskich zaułków m.in. polki galopki, fokstroty, sentymentalne tanga i walczyki.
W Warszawie i w jej okolicach – podobnie jak w innych miastach II Rzeczpospolitej oraz w latach powojennych – nowinki muzyczne importowane z zagranicy, docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a także radio i kino.
Ścierały się one z miejscowym folklorem tanecznym. Tańczono zarówno swojskie
mazurki, oberki jak i importowane tanga, walczyki i fokstroty. Latem zabawy taneczne organizowano na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach potocznie nazywanych DECHAMI.
Wbrew pozorom imprezy w Lasku Bielańskim były jednymi z wielu organizowanych wówczas w stolicy i w jej okolicach. Kiedy stawało się chłodniej taneczne imprezy przenoszono do knajpek, kawiarni i restauracji, gdzie urządzano dansingi do muzyki wykonywanej na żywo. Na domowych prywatkach puszczano natomiast muzykę z coraz popularniejszych w międzywojniu patefonów.
Jako że szkół tańca było mało i nie wszystkich było na nie stać uczono się i tańczono tak „jak w duszy grało”, styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste. Z czasem wytworzyły się do określonych melodii, rytmów i temp muzycznych pewne schematy taneczne, które potocznie dziś określamy taniec na „raz”, taniec „dwa na raz” albo „tango sentymentalne”.
DLA KOGO:
poziom podstawowy i średnio zaawansowany
KIEDY?
10/17/24/31.03 czyli co tydzień w czwartki od godz. 18.00 do 19.30
ZA ILE?
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
Koszt 180 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 140 zł od osoby).
Dla wszystkich 60(+) koszt 120 zł od osoby za 4 spotkania
GDZIE?
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres taniectradycyjny.pl@gmail.com oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” Terminal tańce miejskie MARZEC + imię i nazwisko”
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój i obuwie z twardą podeszwą.
KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

Data

mar 10 2022
Expired!

Czas

6:00 pm - 7:30 pm

Lokalizacja

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa
Strona WWW
https://www.facebook.com/events/677778106798381/677778123465046?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D%5D%7D

Organizator

Akademia Tańca Tradycyjnego
Strona WWW
https://www.facebook.com/akademia.tanca.tradycyjnego

Other Organizers

Terminal Kultury Gocław
Strona WWW
https://www.facebook.com/terminalkulturygoclaw

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *