Mazurkowe ABC – warsztaty dla początkujących

MAZURKOWE ABC – warsztaty (grupa początkująca)
W zeszłym miesiącu skupialiśmy się na rytmach polkowych. W lutym Przyjrzymy się bardziej rytmom mazurkowym.
Nauczymy się tańczenia oraz wirowania parach, a także improwizowania oraz używania różnego rodzaju prostych ozdobników zarówno w tańcach o metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe), dzięki którym będzie można zatańczyć wolne, okrąglaki, kujawiaki czy oberki.
Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
Opanowanie tych kroków i tanecznych zasad pozwoli Wam cieszyć się tańcem na miejskich i wiejskich potańcówkach, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych. Nasze warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie.
Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu. Podczas warsztatów tańczyć będziemy do melodii z różnych regionów Polski.
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.
KTO PROWADZI? Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
DLA KOGO? Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących lub tych które chcą w miłej atmosferze spędzić czas przy polskiej muzyce tradycyjnej.
KIEDY? Co tydzień w środę w godzinach 17.00 – 18.30 2/9/16/23 marca
ZA ILE? Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania. Koszt 180 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 140 zł od osoby).
GDZIE? Chata Numinosum w Warszawie Ul. Jazdów 3/5
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY: Ilość miejsc ograniczona! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres taniectradycyjny.pl@gmail.com oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” CHATA NUMINOSUM Mazurkowe ABC LUTY + imię i nazwisko”
REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI: 1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia. 2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie). 3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną. 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW. 5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie. 6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem. 7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926
Tagi:

Data

lut 02 2022
Expired!

Czas

5:00 pm - 6:30 pm

Lokalizacja

Chata Numinosum
Kategoria

Organizator

Fundacja Czas Tradycji

Other Organizers

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *