Garnitury z Kujawiaka i nie tylko … dla tych co już coś potrafią

Garnitury z Kujawiaka – warsztaty dla zaawansowanych
Kujawiaki to tańce piękne, romantyczne i dumne ale zarazem także bardzo trudne. Charakterystyczne dla nich tempo rubato sprawia, że tańcząc tancerze poruszają się w specyficzny „oddychający” sposób. Choć znane w całej Polsce historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze. Jednak w różnych regionach tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcowało”.
Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często „garniturem”. Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”. Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców w rytmie mazurkowym, granych w coraz szybszym tempie: chodzonego – kujawiaka właściwego – oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi. Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska, które mają polski rodowód.
Podczas warsztatów prócz chodzonego, kujawiaka i oberka nauczymy Was jaka jest różnica i jak poruszać się do oberków znanych w zakolu Pilicy oraz w pasie powyżej tej rzeki.
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.
KTO PROWADZI? Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
DLA KOGO? Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących lub tych które chcą w miłej atmosferze spędzić czas przy polskiej muzyce tradycyjnej. Można wówczas nasze zajęcia potraktować jako zajęcia fitness, podczas których można pozbyć się zbędnych kalorii.
KIEDY? Co tydzień w środę w godzinach 17.00 – 18.30 2/9/16/23 luty
ZA ILE? Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania. Koszt 180 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 140 zł od osoby).
GDZIE? Chata Numinosum w Warszawie Ul. Jazdów 3/5
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY: Ilość miejsc ograniczona! Jako, że przestrzeń Chaty Numinosum ma ograniczoną powierzchnię w celu zapewnienia jak największego komfortu tańca max. wielkość grupy to 8 par! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres taniectradycyjny.pl@gmail.com oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” CHATA NUMINOSUM Garnitury z kujawiaka + imię i nazwisko”
REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI: 1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie). 2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną. 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW. 4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie. 5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem. 6. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia. 7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926
Tagi:

Data

lut 02 2022
Expired!

Czas

6:30 pm - 8:00 pm

Lokalizacja

Chata Numinosum

Organizator

Fundacja Czas Tradycji

Other Organizers

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *