Ceglorz

region: Polska/Wielkopolska;

tańczą: Katarzyna Hełpa-Liszkowska i Paweł Liszkowski, Joanna Wolańska, Przemek Bogusławski, Bogumiła i Piotr Zgorzelscy;

muzyka: taniec do melodii z tekstem „Tyś jest ceglorz ja ceglarka, ty jesz z miska, ja jem z garnka …” w wykonaniu Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w składzie Romuald Jędraszak (dudy wielkopolskie) oraz Marcin Jędraszak (skrzypce podwiązane);

produkcja Fundacja Czas Tradycji;
nagrania dokonano w 2015 roku w „Fabryka Sztuki” w Łodzi;;

projekt „TaniecTradycyjny.pl” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

projekt zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca na potrzeby portalu http://www.tance.edu.pl/pl/lekcje-tanca.

autor – Piotr Zgorzelski;
reżyseria – Rafał Wróblewski,
zdjęcia – Rafał Wróblewski
stylizacja – Bogumiła Zgorzelska;
montaż – Rafał Wróblewski
montaż/konsultacja – Piotr Zgorzelski.

Wszystkie tańce zrealizowane w ramach projektu Taniec Tradycyjny.pl są do obejrzenia na naszym profilu You Tube TaniecTradycyjny.pl oraz na platformie IMiT http://www.tance.edu.pl/pl/lekcje-tanca.

Polecamy oglądać lekcje na tabletach lub smartfonach 🙂

Jest to już druga edycja projektu Taniec Tradycyjny.pl (pierwsza miała miejsce w 2013 roku) Tym razem zrealizowanych zostało 20 nowych lekcji i prezentacji tanecznych. Mamy nadzieję że przypadną Wam one do gustu i pomogą w nauce polskich tańców tradycyjnych. Prosimy oczywiście o rozpowszechnianie zamieszczonych przez nas filmów, tak by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. Do zobaczenia w realu na parkiecie!