O projekcie

Taniec Tradycyjny PL

Taniec Tradycyjny PL to autorski projekt Piotra Zgorzelskiego realizowany w Fundacji Czas Tradycji od 2013 roku. Jest nim internetowy kanał video, dla osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu tanecznym, którego głównym zadaniem jest prezentacja filmów instruktażowych oraz wideoklipów, służących, popularyzacji, nauce i promocji tradycyjnych polskich tańców i zabaw tanecznych, dawniej powszechnie znanych i popularnych w różnych regionach Polski.

Przygotowując dla Was filmowe lekcje tańca oraz muzykę bazowaliśmy na dostępnych materiałach archiwalnych, wiedzy tradycyjnych tancerzy i muzyków, z którymi się spotykaliśmy oraz na naszej wieloletniej praktyce tanecznej i muzycznej.

Na ile to możliwe staraliśmy się by zaproponowane przez nas tańce i melodie zachowały swój tradycyjny styl i charakter. Mimo to, mogą się one różnić od znanych opisów i rejestracji folklorystycznych oraz wykonań prezentowanych obecnie na scenach przez zespoły regionalne lub zespoły pieśni i tańca.

Dlaczego pojawiły się te zmiany? Istotne, było dla nas by prezentowane przez nas tańce mogły na nowo funkcjonować w naszym współczesnym, codziennym życiu, zdecydowanie innym od tego sprzed stu laty.

Prócz filmów przygotowaliśmy dla Was, muzyczne pliki , tak, byście mogli korzystać z muzyki także poza siecią i wykorzystać ją w dowolnym momencie, czy to do nauki czy też do zabawy.
Muzyka jest dostępna w linku, pod lekcją w opisie. Można ją słuchać lub pobrać na naszym profilu SoundCloud (Taniec Tradycyjny PL) , na profilu Bandcamp (Kapela TransFORMACJA)  lub kanale You Tube.
Wszystkie lekcje tańca zrealizowane w ramach projektu Taniec Tradycyjny PL są do obejrzenia także na kanale You Tube Taniec Tradycyjny PL