o nas
Piotr Zgorzelski
Warszawiak, etnolog z wykształcenia, tancerz, muzyk, juror podczas konkursów tańca tradycyjnego, inicjator odrodzenia polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych, twórca i propagator koncepcji tańca tradycyjnego w formach Freestyle.
Od ponad 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na świecie. Tańca uczył się bezpośrednio od wiejskich i miejskich tancerzy starszego pokolenia, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Autor internetowych lekcji tańca na kanale You Tube „Taniec Tradycyjny PL”.
Współzałożyciel Stowarzyszenia Dom Tańca (1994) i jego kilkuletni prezes.
Współtworzył przez 10 lat jako basista i tancerz kapelę Janusz Prusinowski Kompania.
Występował jako aktor i muzyk w spektaklach „Kalewala”, „Dawid”, „Gilgamesz”, „Czarna Mańka – królowa przedmieścia” (Teatr „Scena Lubelska 30/32”), „Umowa czyli łajdak ukarany” (Teatr Narodowy w Warszawie), „Noc” (Teatr Polski w Warszawie), „DZIADY POLSKO – JAPOŃSKIE / Soreisai / 祖霊際 (reż. Jadwiga Rodowicz), a także współtworzył spektakle „Yanka Rudzka ZACZYN” i „Yanka Rudzka WIELOGŁOS” (Art Stations Fundation z Poznania)
We współpracy z IMiT (obecnie NIMiT) współtworzył portal taniec.edu.pl .
Współtworzył i koordynował wiele projektów kulturalnych m.in. Tabor w Chlewiskach i w Chmielu, Scena Korzenie w klubie Remont, potańcówki na DECHACH.
Bogumiła Zgorzelska
Bogumiła Zgorzelska – tancerka, animator kultury. Od prawie 20 lat interesuje się i prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych, rozwijając swoją wiedzę w oparciu o spotkania z wiejskimi tancerzami jak również korzystając z materiałów archiwalnych. Dzięki mediom społecznościowym aktywnie propaguje inicjatywy związane z polską, tradycyjną muzyką i tańcem.
Jest współautorką internetowych lekcji tańca w projekcie „Taniec Tradycyjny PL”.
Koordynowała i brała udział w wielu projektach tanecznych i edukacyjnych zarówno w Polsce jak w Europie m.in.: Pierwsze Tabory Domu Tańca w Chlewiskach, Tabor w Chmielu, Tańce miejskie – Dechy, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Festiwal w Gennetines Francja, Festiwal w Rudolfstad Niemcy, także współtworzyła spektakle „Yanka Rudzka ZACZYN” i „Yanka Rudzka WIELOGŁOS” (Art Stations Fundation z Poznania)
W 2008 roku powołaliśmy do życia Fundację Czas Tradycji, w której realizujemy projekty edukacyjne i kulturalne, upowszechniające wiedzę i umiejętności dotyczące polskich tańców tradycyjnych oraz muzyki.